Kredyt hipoteczny – Szczecin

Zanim zdecydujemy się na kredyt hipoteczny, należałoby zastanowić się nad kilkoma aspektami, które łączą się z takim zobowiązaniem. Warto zdać sobie sprawę, że zaciągnięcie kredytu hipotecznego, to często największa i jedyna taka w życiu transakcja dla wielu osób. Często spłacany przez pół życia, może okazać się trafiony lub nie. Wielu z nas marzy o swoim mieszkaniu, ale najpierw należy się zastanowić czy na pewno stać mnie na taki kredyt?

Wiadomo, że lepiej płacić za swoje niż komuś za jego, prawda? Jest to pierwsze zdanie, które przeważnie wypowiadamy, kiedy ktoś pyta nas o opinię w tej sprawie. Jednak należy się zastanowić, czy dana nieruchomość, którą kupujemy jest miejscem, w którym chcę spędzić najbliższe 20, 30 lat? Na taki czas będzie nas wiązała umowa kredytu hipotecznego, dlatego warto się nad tym zastanowić.

Powinniśmy wiedzieć również, na jaką miesięczną ratę nas stać. I w tych dobrych przypadkach i tych mniej sprzyjających okolicznościach. Najlepiej sprawdzić więc ofertę kilku banków i porównać je między sobą.

Ponadto, jeśli nie będziemy posiadali dobrej historii BIK uzyskanie kredytu również może być trudniejsze. Dlatego tak ważne jest, aby dotychczasowe raty spłacać w terminie. Inaczej możemy się pożegnać, przynajmniej na jakiś czas z kredytem hipotecznym.

A przed samym podpisanie umowy kredytowej należy ją bardzo dokładnie przeczytać! Nasza firma JS Consulting z siedzibą w Szczecinie, z chęcią udzieli Tobie pomocy w przypadku podjęcia decyzji o zaciągnięciu kredytu hipotecznego i przeprowadzi przez całą procedurę.

Ile może nas kosztować zaciągnięcie kredytu hipotecznego?

Zależy to przede wszystkim od wielkości zaciągniętego kredytu. Istnieją jednak pewne założenia, którymi warto się kierować w momencie, kiedy chcemy kupić nasze własne mieszkanie. Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć, na jaką ratę nas stać. Przyjmuje się, że rata na spłacenie kredytu nie powinna przekraczać więcej niż trzydzieści procent naszej pensji netto. Musisz wiedzieć, na co Cię stać, bo po co stawiać się w sytuacji: będę miał własne mieszkanie, ale na paliwo i rachunki już nie do końca będzie mnie stać?

Właściwie każdy bank będzie chciał, abyśmy mieli swój wkład własny. Minimum to dziesięć procent. Jednak coraz więcej banków wymaga dwudziestu, ponieważ świadczy to o tym, że banki po prostu chcą zadbać o nasz portfel. Jeśli zgodzimy się na wyższy wkład własny, wówczas nie będziemy musieli płacić na przykład opłat okołokredytowych, więc warto się nad tym zastanowić.
Wiesz już na jaki czas chcesz wziąć kredyt hipoteczny? Istnieją więc właściwie dwa rozwiązania. Jedno to obniżona rata kredytu i dłuższy czas spłacania całego kredytu lub wyższa rata i krótszy okres spłaty. Wszystko zależy od tego, w jakiej sytuacji finansowej jesteśmy dziś i na co nas stać. Pamiętaj, że zaciągnięcie kredytu hipotecznego to decyzja właściwie na całe życie, więc warto kilka razy przemyśleć daną ofertę. Nasi doradcy są dostępni dla klientów JS Consulting w Szczecinie. Rozwieją każdą wątpliwość oraz pomogą w wyborze odpowieniego kredytu hipotecznego, z korzyścią dla każdego portfela.