Kredyt na mieszkanie – Szczecin

Kto z nas nie marzy o własnym mieszkaniu? Często więc myśl o podjęciu tak ważnego zakupu motywuje nas do zrealizowania tych planów. Najważniejszym argumentem, który decyduje o zakupie własnego M jest fakt, że nie chcemy płacić innej osobie za wynajem mieszkania, skoro tyle samo możemy płacić za ratę kredytu. Jednak zanim poniosą nas emocje i zdecydujemy się na kredyt na mieszkanie/na budowę domu, warto zastanowić się nad kilkoma rzeczami.

Wiadomo, że aby wziąć kredyt mieszkaniowy, należy posiadać wkład własny. To czasem jedna z trudniejszych kwestii, uniemożliwiająca zaciągnięcie kredytu bankowego. Obecnie większość banków proponuje dwadzieścia procent wkładu własnego w porównaniu do kwoty całości kredytu. Jest to spora suma, na którą czasem trzeba poczekać, a najlepiej mieć uzbieranych więcej pieniędzy, które można przeznaczyć właśnie na wkład.

Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytanie, na jakie mieszkanie, czy też dom mnie stać. Nie warto zastanawiać się nad lokum, które “zje” całe nasze oszczędności, a rata miesięczna będzie tak wysoka, że może zaburzyć płynność finansową i nie pozwolić na podstawowe wydatki. Jeśli posiadasz jakiekolwiek inne kredyty, pożyczki, raty, to najlepiej będzie jeśli się ich jak najszybciej pozbędziesz. Kredyt mieszkaniowy, czy też na budowę domu to i tak ogromna odpowiedzialność, a dochodzą do tego inne raty, które należy spłacać, sytuacja ta może prowadzić do problemów finansowych.

BIK, zdolność kredytowa i rozeznanie w ofertach

Oczywiście, będziemy musieli sprawdzić historię kredytową w BIK, o której wiele osób, które myślą o kredycie zapomina, a jest to jedna z ważniejszych rzeczy. Jeśli Twoja historia BIK będzie posiadała choć jedną skazę, może okazać się, że na jakiś czas możesz zapomnieć o jakimkolwiek kredycie. Dlatego zanim weźmiesz jakąkolwiek pożyczkę na dom zastanów się, czy co miesiąc będzie na Twoim koncie wystarczająca ilość środków, aby ją spłacać, bo jeśli nie, to marzenia o swoim mieszkaniu… możesz na jakiś czas odłożyć.

Nie ma sensu zastanawiać się nad konkretnym mieszkaniem, zanim nie obliczy się swojej zdolności kredytowej. Może się bowiem okazać, że kwota kredytu, która na interesuje, będzie nieosiągalna. Ważne jest, żeby realnym okiem spojrzeć na nasze finanse, niż się po prostu rozczarować.

Nie składaj wniosku tylko w jednym banku, na przykład w tym w którym od lat masz konto. Taki bank to może być strzał w dziesiątkę, ale pamiętaj, konkurencja także może mieć dla Ciebie atrakcyjne oferty.

Przed podpisaniem umowy, zawsze ją dokładnie przeczytaj. Weź pod uwagę, że nie jest to kredyt na 1000 zł, tylko na jego wielokrotność.

Potrzebujesz profesjonalnego wsparcia?

JS Consulting z siedzibą w Szczecinie, z chęcią pomoże osobom zainteresowanym wzięciem kredytu mieszkaniowego np. na dom rozwiać wszelkie wątpliwości. Wiemy, że zdecydowanie się na taki krok, to czasem podjęcie decyzji na całe życie, dlatego służymy pomocą, abyś mógł ze spokojem przeanalizować każdy etap ubiegania się o przyznanie kredytu. Z troską patrzymy na przyszłość naszych klientów, dlatego służymy im pomocą w wyborze najlepszej oferty kredytowej oraz przejściu przez wszystkie formalności.