Kredyt na zakup garażu – Szczecin

Zakup garażu dla wielu osób może być związany z koniecznością wzięcia kredytu. Należałoby więc zastanowić się, która opcja kredytowa będzie najlepszym rozwiązaniem. Często banki nie chcą dawać na przykład kredytu hipotecznego na tego typu nieruchomość, ponieważ w świetle ich prawa, nie jest to nieruchomość zamieszkana. Co zatem można w takiej sytuacji zrobić?

Jeśli interesuje nas kupno mieszkania wraz z garażem, czy wybudowanie domu wraz z garażem, wówczas banki nie będą miały problemu z udzieleniem kredytu hipotecznego na całość. Jeśli jednak będziemy chcieli zakupić garaż na kredyt po wybudowaniu bądź po zakupie mieszkania, wtedy bank może już nie wyrazić na to zgody. Pierwszym rozwiązaniem jest kredyt gotówkowy, który jednak końcowo okaże się droższy, niż gdybyśmy wzięli kredyt hipoteczny. Takie rozwiązanie ma i swoje plusy, ponieważ gotówkę możemy przeznaczyć na dowolny cel, a kwota może być naprawdę wysoka.

Drugim rozwiązaniem jest wzięcie pożyczki hipotecznej. Polega to na tym, że zabezpieczeniem tych pieniędzy będzie dana nieruchomość pożyczkobiorcy. Może to być cokolwiek, jednak nie garaż na który bierzemy daną pożyczkę. Jest to jedno z najlepszych rozwiązań w tej sytuacji, jednak prawdą jest też, że nie jest to oferta, która opłaca się bankom, dlatego nie jest wszędzie dostępna.

Z czego powinniśmy zadawać sobie sprawę przed zakupem garażu?

Garaż, nie da się ukryć, jest nieruchomością. Jednak trudniej go w razie czego sprzedać. To co może nam pomóc w zaciągnięciu kredytu hipotecznego na zakup garażu to sytuacja, kiedy garaż posiada księgę wieczystą, co może prowadzić do tego, że bank będzie chciał zabezpieczyć w nim swój udział i przeniesie hipotekę na mieszkanie potencjalnego klienta. Równie ważne jest też to, aby forma prawna garażu była odpowiednia dla oferty banku, ponieważ jeśli nasz garaż ma formę spółdzielczą, może być to przyczyną odmowną ze strony banku. Na rynku działa tylko kilka banków, które pozwolą na zaciągnięcie kredytu hipotecznego na garaż.

Jeśli zastanawiamy się nad kupnem mieszkania wraz z garażem to powinniśmy wiedzieć, że kredyt nie powinien być wyższy w oprocentowaniu. Należy jednak pamiętać, że najważniejsza w tym przypadku jest wiarygodność kredytowa! Często oferta kredytu hipotecznego jest dość wysoka. Minimalnie może zaczynać się nawet od 40 tysięcy. W przypadkach, kiedy nie potrzebujemy takiej kwoty, możemy zdecydować się na kredyt gotówkowy.

Sprawa nie musi być tak skomplikowana

JS Consulting z siedzibą w Szczecinie pomaga osobom, które chcą zaciągnąć kredyt na zakup garażu. Wiemy, że kwestie kredytowe dla większości osób mogą się wydać nieco skomplikowane, jednak nasi doradcy wyjaśnią jego zawiłości i przedstawią najbardziej odpowiednią ofertę. Dzięki naszemu wsparciu nie popełnisz błędów przy podejmowaniu decyzji o wzięciu kredytu. Zachęcamy do kontaktu w kwestii rozpoczęcia i przeprowadzenia procesu przyznającego kredyt.