Kredyt na remont – Szczecin

Wraz z upływem lat, wiele osób zastanawia się nad remontem swojego mieszkania lub domu. Do tego potrzebna jest najczęściej dodatkowa gotówka. Nie zawsze jednak w naszych oszczędnościach znajduje się akurat taka kwota, która całkowicie pokryje koszty remontu. Modernizacja domu lub mieszkania często kosztuje znacznie więcej niż przypuszczaliśmy, dlatego część osób decyduje się wzięcie kredytu gotówkowego. Warto jednak zastanowić się, który kredyt będzie dla nas najbardziej korzystny.

Kredyt gotówkowy nie jest zazwyczaj aż tak duży, jak np. kredyt hipoteczny. Gotówkę uzyskaną z takiego kredytu możemy wydać na co chcemy. Na samym początku należy jednak dokładnie oszacować, jaka kwota pozwoli zaspokoić nasze potrzeby w tym zakresie, ponieważ w trakcie remontu możemy mieć problem z dobraniem większej ilości pieniędzy. Dlatego warto dokładnie przeliczyć, ile chcemy wydać na remont i lepiej “wziąć” trochę “na górkę”.

Przeważnie też kredyt tego typu ma wyższe oprocentowanie. Jeśli mowa o wysokości rat, zależy ona od wielkości kredytu i okresu jego spłacania. Jednak kredyty gotówkowe mają to do siebie, że są zaciągane na krótszy okres, raczej nie dłuższy niż dziesięć lat. Natomiast hipoteczny można zaciągnąć i na trzydzieści lat. Zabezpieczeniem przy hipotece jest oczywiście nieruchomość. Przy kredycie gotówkowym nie potrzeba żadnego zabezpieczenia.

Pomożemy Ci w podjęciu decyzji!

Zaciąganie kredytów wydaje się być łatwym i przyjemnym zajęciem do czasu, aż nie będziemy musieli zapłacić pierwszej raty. Decydując się na kredyt na remont mieszkania lub domu, trzeba być świadomym konsekwencji takiej decyzji. Nie powinno pożyczać się pieniędzy w momencie kiedy nie jesteśmy przekonani, czy będzie nas stać na spłatę kredytu, a jeśli stoimy przed koniecznością jego zaciągnięcia, warto dopasować jego wielkość oraz okres spłaty do naszych aktualnych możliwości. Warto również skorzystać z pośrednictwa finansowego i fachowej pomocy doradców, którzy przedstawią różne oferty oraz wskażą ich plusy oraz minusy. Wiele osób po po prostu nie zna się na niuansach różniących poszczególne oferty kredytowe.

Nasza firma JS Consulting, znajdująca się w Szczecinie jest jednym z miejsc, w którym znajdziesz fachową pomoc w kwestii finansów. Przeprowadzimy naszych potencjalnych klientów krok po kroku przez kredytowe zawiłości, aby podjęta finalna decyzja o wzięciu kredytu na remont była świadoma i przyjemna. Wraz z nami zadbasz o swoje bezpieczeństwo finansowe i przestaniesz się bać kredytów. Zapraszamy do kontaktu w celu rozmowy na interesujący Państwa temat.