Kredyt na samochód

Wiele osób marzy o nowym samochodzie i jest to podyktowane różnymi względami, zmieniającymi się trendami, powiększającą się rodziną i potrzebami. Jeśli jednak w danym momencie nie posiadamy wystarczającej ilości gotówki oraz oszczędności pozwalających nam na zakup nowego auta, możemy się skłonić ku rozwiązaniu, jakim jest kredyt na samochód. Wiadomo jednak, że podjęcie decyzji o wzięciu kredytu samochodowego należy przemyśleć kilka razy, aby nie popełnić żadnego błędu wpływającego na naszą kondycję finansową.

Zaletą wzięcia kredytu na samochód jest fakt, że jest on niższy niż tradycyjna pożyczka gotówkowa. W momencie kiedy zdecydujemy się na ten krok, bank zabezpiecza swoje pieniądze w przedmiocie, który chcemy zakupić, czyli w tym przypadku w naszym nowym samochodzie. Co ważne, jednym osobom zależy na dłuższym okresie kredytowania i mniejszej racie, innym z kolei krótszym okresie spłacania kredytu. Kredyt samochodowy może być udzielany nawet do 10 lat.

Jeśli zdecydujemy się na kredyt samochodowy należy pamiętać również o tym, że może być on udzielony w kwocie wyższej, niż gdybyśmy zdecydowali się na pożyczkę gotówkową. Raty mogą być malejące, bądź równe. Można skorzystać także z opcji tzw. raty balonowej, gdzie ostatnia rata będzie tą najwyższą. Nie ma znaczenia, czy chcesz kupić nowy, czy używany samochód. Jeśli jednak używany to pamiętaj, że ograniczenie jego wieku to limit dziesięciu lat.

A co w przypadku kiedy z dnia na dzień nie stać nas na spłacanie rat?

Niestety bank może w każdej chwili przejąć auto, które posiadasz. Często przy podpisywaniu umów o kredyt samochodowy banki są współwłaścicielami samochodu, wykładają na niego pieniądze więc równie dobrze, mogą Ci go odebrać. Jeśli ktoś ukradnie nasz samochód lub ulegnie on zniszczeniu, wtedy ubezpieczyciel musi wypłacić odszkodowanie naszej placówce bankowej.

Przed podjęciem decyzji o wzięciu kredytu należy sprawdzić naszą zdolność kredytową i fakt, czy jesteśmy w stanie taki kredyt zaciągnąć. Ważne też jest sprawdzenie raportu BIK. Jeśli posiadamy inne kredyty to powinniśmy spłacać je regularnie, aby uniknąć odmowy ze strony banku.

Jeśli posiadasz firmę, możesz także skorzystać z opcji leasingu samochodu. Na pewno korzyścią są mniej skomplikowane procedury oraz fakt, że tylko osoba, która chce leasingować auto jest jego właścicielem, a zabezpieczeniem jest sam przedmiot leasingu, czyli w tym przypadku samochód. Leasing to o wiele lepsze rozwiązanie, z tym wyjątkiem, że musimy posiadać firmę.

Co mam wybrać?

Na takie pytanie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na spotkaniu z naszym doradcą. Nasza firma JS Consulting z siedzibą w Szczecinie doradza osobom, które nie miały nigdy do czynienia z kredytem na samochód. Dzięki nam możesz rozwiać wszystkie wątpliwości i bez większych stresów przeanalizować swoją sytuację finansową przed i po wzięciu kredytu samochodowego. Bardzo ważne jest, aby nasze finanse były dobrze przygotowane na kolejne obciążenie, dlatego przed podjęciem decyzji o kredycie należy przeanalizować oferty poszczególnych banków, w czym pomogą nasi doświadczeni doradcy.